Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) kultuurikomitee kinnitas Andres Herkeli jätkama Venemaa delegatsiooni liikme Robert Šlegeli raportit, mis puudutab interneti kuritarvitusi ja nende seadusandliku piiramise võimalusi.

2013. aastal Šlegeli algatatud ja juhitud raport jäi pooleli, kui Venemaa delegatsiooni õigused seoses sõjategevusega Ukrainas 2015. aasta jaanuaris ENPA-s peatati.

„Eelmine raportöör käis raporti ettevalmistamise käigus lähetustes Brasiilias ja Bali saarel, mina tahaks selle teema kiiremini ja lihtsamini lõpule viia,“ ütles Herkel. Herkel pidas tõenäoliseks, et Šlegeli tehtud rõhuasetustes tuleb muudatusi.

Täna õhtul toimub ENPA istungil Strasbourgis vaba debatt ENPA rollist parlamentidevahelises koostöös. „Selles teemaasetuses on nähtud varjatud katset kombata Venemaa volituste taastamise võimalusi,“ ütles Herkel.

Sel nädalal Strasbourgis Prantsusmaal toimuval ENPA istungil osalevad veel Eesti delegatsioonijuht Marianne Mikko ja delegatsiooni liige Mailis Reps.

Andres Herkel +372 505 6540

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside