Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Balti Assamblee heaolukomisjoni liige Monika Haukanõmm annab täna Haagis, Beneluxi parlamendi korraldatud konverentsil ülevaate Balti riikide piiriülese tervishoiuteenuse korraldamise praktikast. Haagis allkirjastavad ka Balti Assamblee president Aadu Must ja Beneluxi parlamendi president André Postema koostööleppe.

Haukanõmm keskendub oma ettekandes Balti Assamblee ja Balti Ministrite Nõukogu vahelistele koostöökogemustele takistuste kõrvaldamisel piiriüleste Baltimaade tervishoiusektorite vahel.

„Inimeste vaba liikumine on üks Euroopa Liidu põhiväärtustest ja see peab tagama inimestele õiguse saada tervishoiuteenuseid sujuvalt ka teistest liikmeriikidest,“ ütles Monika Haukanõmm. „Ilmekaimaks näiteks on Eesti ja Läti kaksiklinna Valga ja Valka olukord, kus tervishoiuteenuse vajadus võib inimesel tekkida teisel pool piiri viibides,“ lisas Haukanõmm.

Haagis toimuval plenaaristungil „Piirideta patsiendid: välistades tõrkeid Beneluxis“ käsitletakse piiriülest tervishoiuteenust nii Beneluxis kui ka Euroopa Liidus tervikuna. Kõne all on patsientide ja tööjõu vaba liikumine, piiriüleste tõrgete lahendamine, patsientidele piiriüleste sotsiaalteenuste ja esmaabi osutamine ning ravivajajate õiguste kaitse.

Samaaegselt kirjutavad Balti Assamblee president Aadu Must ja Beneluxi parlamendi president André Postema alla koostööleppele. Sellega sätestatakse Balti Assamblee ja Beneluxi parlamendi vahel koostööteemad aastateks 2017 ja 2018.

Aadu Musta sõnul rõhutab lepe oluliste teemade osas tekkinud küsimuste süvendatud käsitlemist. „Lisaks väiksemate riikide omavahelisele koostööle Euroopa Liidus, puudutab see lepe ka näiteks ringkäitluspõhise majandusega seotud küsimusi,“ ütles Must.

Balti Assamblee president Aadu Must ja Balti Assamblee heaolukomisjoni liige Monika Haukanõmm on Haagis 23.–25. märtsil Beneluxi parlamendi ja Balti Assamblee koostöö raames.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside