Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Parlamentidevahelise Kosmosekonverentsi (EISC) eesistujariigina korraldab Eesti rahvusvahelise konverentsi, mis toimub 22.-23. mail Tartu Observatooriumis. Konverentsile on kutsutud parlamendisaadikud ja kosmosevaldkonna eksperdid üle Euroopa, kes arutavad kosmose ja ettevõtluse vahelisi seoseid.

EISC Eesti eesistumise esinaise Liisa Oviiri sõnul nihkub tegevus kosmoses üha enam erasektori kätte, pakkudes võimalusi ettevõtlusele. „Kosmosetehnoloogiad mõjutavad juba praegu väga palju meie igapäevaelu. Näitena saab tuua kaugseire ehk Maal toimuvate protsesside jälgimise satelliitidelt või satelliitpositsioneerimise, millest autonavigatsioon on nendest kõige tuntum,“ ütles Oviir. „Konverentsi töötubades saame kolleegidele pakkuda välja kindlaid tegevusi, kuidas ilmaruumi võimalusi saaks veelgi paremini meie igapäevaellu rakendada,“ lisas Oviir.

Oviiri sõnul on seadusloomel kosmosevaldkonnas oluline roll ja paljudes riikides on vastu võetud eraldi kosmoseseadused. „Arutelude tulemusena võiks ka Eestis jõuda kosmoseseaduse väljatöötamise ja vastuvõtmiseni,“ ütles Oviir.

Konverentsi avab Liisa Oviir, ettekanded teevad Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) kosmosesondi Rosetta missiooni liige Matt Taylor, mobiiliarendaja Mooncascade, Garage48 Foundation ja MobileMonday Estonia ettevõtete kaasasutaja Priit Salumaa, infotehnoloogia mõju-uuringute keskuse CITIS (Center of IT Impact Studies) juhataja Kristjan Vassil ning Tartu Ülikooli õppeprorektor, Eesti tudengisatelliidi programmi ESTCube-1 ehitamise algataja ja juhendaja Mart Noorma.

6.-7. novembril toimub Tallinnas EISCi plenaaristung, kus arutatakse seadusandluse, e-ühiskonna ning kosmosepoliitika jätkusuutlikkuse teemadel.

1999. aastal asutatud EISCi liikmeteks on Euroopa Liidu ja Euroopa Kosmoseagentuuri liikmesriikide rahvusparlamendid. Hetkel on organisatsioonis 12 täisliiget ning üks assotsieerunud liige.

22.-23. mail Tartus toimuva konverentsi kava on leitav siit (inglise keeles).

Head ajakirjanikud! Võimalus on tulla ettekandeid kuulama ja delegaate intervjueerima. Palun andke oma osavõtust teada 22. maiks [email protected]

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside