Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) korraldab kolmapäeval, 6. aprillil algusega kell 11 konverentsi, kus tehakse kokkuvõtteid viis aastat tagasi loodud komisjoni esimese koosseisu tööst ning räägitakse komisjoni mõjust Eesti ühiskonnale ja poliitilisele kultuurile.

Riigikogu konverentsisaalis toimuva konverentsi avab ERJK esimees Ardo Ojasalu ülevaatega komisjoni esimese koosseisu tegevusest. Komisjoni aseesimees Kaarel Tarand teeb ettekande teemal „Erakonnaelu ja terve mõistuse kokkupuutepunktid“.

Tallinna Ülikooli võrdleva halduspoliitika professor Anu Toots räägib teemal “Valimiste rahastamine demokraatia juhtimise instrumendina” ja Riigikontrolli kohaliku omavalitsuse auditi osakonna peakontrolör Airi Mikli teemal „Riigikontrolli kohalike omavalitsuste reklaamiauditist ning selle mõjust“.

2011. aasta mais loodud ERJK ülesandeks on kontrollida erakondade, aga ka valimistel osalevate valimisliitude ja üksikkandidaatide raha hankimise ja kulutamise seaduslikkust ning muude erakonnaseadusest tulenevate reeglite täitmist. Komisjoni kuuluvad kõigi parlamendis esindatud erakondade nimetatud esindajad ning õiguskantsleri, riigikontrolöri ning vabariigi valimiskomisjoni nimetatud esindaja. Komisjoni ühe koosseisu volitused kestavad viis aastat.

ERJK on oma tegevuse jooksul nõudnud ettekirjutuse või märgukirjaga keelatud annetuste tagastamist summas 175 909,29 eurot. Sellest on tagastatud 40 758,60 eurot ja tagastamata (praegu kohtumenetlused pooleli) 135 150,69 eurot. Keelatud annetuse tagastamiseks või riigieelarvesse kandmiseks on tehtud 13 ettekirjutust ja kaks märgukirja. Kokku on ERJK teinud viie aastaga 55 ettekirjutust.

Konverentsist tehakse ka otseülekanne.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 503 9907
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside