Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsioon osaleb sel nädalal ENPA II osaistungil Strasbourgis, kus lisaks ENPA tulevikuväljakutsetele on fookusteemadeks vihkamiskõne ja poliitiliste juhtide roll vihakõnede vastu võitlemisel.

Teiste arutatavate teemade hulka kuuluvad uue ELi demokraatia, õigusriigi ja põhiõiguste mehhanismi loomine. Samuti räägitakse võitlusest rahapesu ja organiseeritud kuritegevusega. Lisaks on kõne all ÜROga tehtava koostöö tugevdamine ja säästva arengu eesmärkide täitmine ning seksismi ja seksuaalse ahistamise vabade parlamentide edendamine.

„Missugune organisatsioon Euroopas seisaks õigusriigi väärtuste eest kui mitte vanim rahvusvaheline parlamentaarne assamblee, juba 70-aastane ENPA? Kuidas vaatavad meid selle loojad, kes rõhutasid Euroopa ühtsete väärtuste eest seismise vajadust? Noblesse oblige – seisus kohustab,“ märkis ENPA Eesti delegatsiooni juht Marianne Mikko.

Lisaks Mikkole osalevad osaistungil delegatsiooni liikmed Andres Herkel ja Tiit Terik.

ENPA on Euroopa vanim rahvusvaheline parlamentaarne assamblee, mille esimene istung toimus 1949. aasta 10. augustil. Euroopa Nõukogu roll on kaitsta liikmesriikide põhiväärtusi: inimõigusi, õigusriigi printsiipe ja demokraatiat.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside