Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liikmed osalevad alanud nädalal assamblee täiskogu osaistungil Strasbourgis Prantsusmaal, kus arutluse alla tulevad avalike teenuste meedia seoses desinformatsiooni ja propagandaga, meediavabadus, interneti valitsemine ja inimõigused.

Osaistungil toimuvad ka kaks arutelu, millest üks käsitleb Venemaa avatud agressiooni Ukraina vastu ja selle ohtu Euroopa julgeolekule ning teine Türgi opositsioonipoliitikute halvenevat olukorda.

ENPA Eesti delegatsiooni juhi Marianne Mikko sõnul on alanud aasta tähenduslik, mil Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee tähistab 70. sünnipäeva. „See sümboolne aasta jääb saatma kõiki neid ENPA täiskogu osaistungeid, kus me mõtleme rohkem Euroopale, ühtsusele, solidaarsusele ja inimõigustele,“ ütles ta.

Delegatsiooni asendusliige Andres Herkel esitleb istungil oma raportit „Interneti valitsemine ja inimõigused“. Herkeli sõnul on inimõiguste ja ausate valimiste temaatika järjest enam seotud küberruumis toimuvaga. „Minu raport on üks mitmest raportist, milles on tõstatatud andmekaitse ja desinformatsiooni küsimus.“

Delegatsiooni asendusliige Jaak Madison sõnas et algav istunginädal on märgiline, kuna jääb selle Riigikogu koosseisu delegatsioonile viimaseks. „Minu jaoks on väga oluline päevakorras olev raport, mis käsitleb šariaadi seadusi ja sellele tuginevat Kairo deklaratsiooni, mille on heaks kiitnud paljud islamiriigid, sealhulgas kolm Euroopa Nõukogu liikmesriiki ehk Türgi, Albaania ja Aserbaidžaan. See on väga oluline küsimus laiemalt, kuna islamikogukond on Euroopas jõuliselt laienemas ja sellega esinevad aina suuremad inimõiguste rikkumised,” rääkis Madison.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside