Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Balti Assamblee (BA) kunstipreemia sai tänavu Kristīne Briede ja Audrius Stonyse meditatiivne dokumentaalfilm „Ajasillad“ („Bridges of Time“), mille tootsid ühiselt Eesti, Leedu ja Läti stuudiod ning mis portreteerib Balti uue laine kinopoeetide ununema kippuvat põlvkonda.

Balti Assamblee president ja Eesti delegatsiooni esimees Aadu Must ütles, et Balti Assamblee preemiate andmine igal aastal annab suurepärase võimaluse hinnata ja tuua esile parimaid saavutusi kirjanduse, kunsti ning teaduse vallas kolmes Balti riigis. „Dokumentaalfilm „Ajasillad“ on parim näide kolme riigi tihedast ja väga viljakast koostööst,“ sõnas Must.

BA kirjandusauhinna pälvis Leedu romaanikirjanik, luuletaja ja esseist Birutė Jonuškaitė romaanitsükli „Maranta“ ja „Maestro“ eest.

Teaduspreemia läks sellel aastal Roberts Eglītisele Lätist, tema töötsükli „Energia salvestamise ja kogumise uute materjalide teoreetilised prognoosid“ eest.

Balti Assamblee auhind koosneb rahalisest preemiast, tunnistusest ja kujukesest.

Ühisžüriisse kuulusid hinnatud kunstnikud ja eksperdid Eestist, Leedust ja Lätist.

Balti Assamblee annab kirjandus-, kunsti- ja teadusauhindu välja alates 1994. aastast, hinnates kõige väljapaistvamaid saavutusi mainitud valdkondades, eesmärgiga soodustada nende arengut Balti riikides. Luues võimalusi üksteise saavutuste tundmaõppimiseks, kinnitades regiooni riikide vastastikust huvi rahvusliku identiteedi hoidmise ja säilitamise vastu ning toetades väljapaistvaid saavutusi kirjanduse, kunsti ja teaduse vallas tugevdatakse seeläbi Balti riikide koostööd ja virgutatakse inimestes huvi tutvuda Balti rahvaste intellektuaalsete väärtuste ja keeltega.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside