Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Eesti-Saksamaa parlamendirühm on tänasest kuni laupäevani visiidil Saksamaale, kus põhiteemadeks on Euroopa Liidu julgeoleku- ja kaitsepoliitika, digitaalne siseturg ning Euroopa toimetulek põgenike suure arvuga.

Täna kohtus delegatsioon Liidupäeva väliskomisjoni liikmetega, kellega arutati idapartnerluse perspektiive ning suhteid Euroopa Liidu ja Türgi vahel. Samuti külastasid Riigikogu liikmed Berliini müüri memoriaalmuuseumi, Holokausti memoriaali ning Berliinis asuvat eesti kohvikut Jää-äär.

Homsel kohtumisel Liidupäeva Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmetega on kõne all Euroopa Liidu edaspidine lõimumine. Keskpäeval kohtub delegatsioon Saksa Liidupäeva asepresidendi Edelgard Bulmahniga. Sellele järgneval kohtumisel Liidupäeva kaitsekomisjoni liikmetega on arutlusel julgeoleku- ja kaitsepoliitika ning rahvusvaheline terrorismivastane võitlus. Samuti väisab delegatsioon Berliini Linnamisjoni põgenike majutuskohta.

Neljapäeval on kavas kohtumine välisministeeriumi Euroopa asjade riigiministri Michael Rothiga, kus põhiteemaks on Eesti ja Saksamaa välisministri vahel kokkulepitud tegevusplaan riikide kahepoolse koostöö edaspidiseks tugevdamiseks. Samuti kohtub delegatsioon Saksa–Balti parlamendirühmaga ning liidukantsleri riigiministri Helge Brauniga, kellega arutatakse toimetulekut Euroopasse tulevate põgenike suure arvuga.

Samuti plaanib delegatsioon külastada Neumarkti linna. Bräugasse algkoolis toimub kohtumine üleminekuklassis õppivate lastega, kes algselt ei osanud saksa keelt. Neumarkti linnavolikogu liikmetega külastatakse põgenike vastuvõtu- ja registreerimiskeskust ning põgenike majutuspaika.

Delegatsiooni juhib parlamendirühma esimees Kalle Palling, delegatsiooni kuuluvad Yoko Alender, Andres Ammas, Peeter Ernits ja Mailis Reps. Delegatsiooni saadab Eesti suursaadik Saksamaal Kaja Tael.

Fotod visiidilt 

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside