Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Eesti-Singapuri parlamendirühma kohtumisel Singapuri aukonsuli Narinder Kumar Aswaniga leiti, et Eesti peaks Kagu-Aasia regioonile tänasest olulisemalt rohkem tähelepanu pöörama. Tõdeti, et Riigikogu liikmetel on selles protsessis oma roll. Oluline on pöörata tähelepanu majandus-ja kaubanduskoostöö edendamisele, et avada Eesti ettevõtetele uued turud.

Singapur on kogu Kagu-Aasia regiooni kommertskeskus, kust saab katta nii kiirelt kasvavaid Indoneesia, Malaisia ning Tai turge. Kohtumisel arutati võimalusi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse esinduse rajamiseks Singapuri. Käesoleval ajal on regiooniga suhete arendamine raskendatud ka diplomaatilise esinduse puudumise tõttu. Kohtumisel tõdeti, et Eesti e-residendiks saada soovivad arvukad Kagu-Aasia ettevõtjad peaksid protseduuride läbiviimiseks lendama tuhandeid kilomeetreid kas Pekingisse või New Delhisse. Singapuri ja kogu regiooni potentsiaal investeeringute tegemisel on samuti minimaalne.

Kohtumisel kinnitati soovi tihendada koostööd kahe riigi vahel, märkis Eesti-Singapuri parlamendirühma esimees Hannes Hanso. Eestist on käinud Singapuris delegatsioone nii parlamentaarsel kui ka ministrite tasemel, vastuvisiite aga pole siiani toimunud.

Riigikogu Eesti-Singapuri parlamendirühm

Tagasiside