Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimehe Helir-Valdor Seederi ja Saksamaa Baieri liidumaa parlamendi esinaise Barbara Stammi kohtumisel käsitleti riikidevahelist koostöö, parlamentide vahelisi suhteid, olukorda Euroopas, pagulaste rändekriisiga seotud küsimusi, suhteid Venemaaga ja arenguid seoses Ukrainaga.

Seeder pidas tähtsaks häid partnerlussuhteid Saksamaaga. „Eesti ja Saksamaa kontaktid on kujunenud järjepidevaks ja tihedaks, mille tunnistuseks on omavahelise mitmepalgelise suhtlemise laienemine. See on hõlmanud nii majanduslikku, kultuuri- ja haridusalast kui ka kaitsealast koostööd,“ ütles Seeder.

Ta märkis, et kahe riigi vahelistes suhetes on märkimisväärne koht koostööl Saksa liidumaadega, kes on näidanud üles kasvavat huvi Eesti vastu. Näiteks mullu külastasid Eestit Alam-Saksi, Hesseni ja Rheinland-Pfalzi liidumaade delegatsioonid.

Strammi sõnul on keerulisel ajal vaja teha koostööd partneritega, et leida esile kerkinud teravatele probleemidele lahendus.

Kahepoolsed majandussuhted Saksamaaga on arenenud sammhaaval. Samas on piisavalt arenguruumi nii Saksamaa investeeringute osas kui ka ekspordi suurendamisel Saksamaale. Kaubavahetuse maht on küll viimastel aastatel kasvanud, kuid Saksamaa investeeringute näitaja Eestis pigem vähenenud. Valdav osa majandussuhtlusest toimubki just liidumaade tasandil.

Kõneldes koostööst Euroopa Liidu raames pidas Seeder tähtsaks võrdse kohtlemise printsiibi järgimist ühenduses, et tagada Eesti põllumajanduse jätkusuutlik areng.

Eesti ja Saksamaa parlamentide vahelised suhted on olnud aktiivsed. Mullu oktoobris külastas Tallinna Bundestagi digiagenda komisjoni delegatsioon ja maikuus Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) parlamendisaadikute delegatsioon. 2014.aasta novembris külastas Saksamaad Riigikogu esimees Eiki Nestor koos delegatsiooniga. Sama aasta augustis külastas Eestit Bundestagi esimees Norbet Lammert, aprillis Eesti sõprusgrupp ning septembris ja detsembris kahel korral Bundestagi riigikaitsekomisjoni esindajad. Eesti-Saksa parlamendirühm oli omakorda visiidil Saksamaal käesoleva aasta veebruarikuus. Nende külaskäik on omakorda kavandatud käesoleva aasta juunikuule.

Tänasel kohtumisel toimunud mõttevahetusel osalesid Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees ja Eesti-Saksa parlamendirühma esimees Kalle Palling ning Barbara Stammi saatva kümneliikmelise delegatsiooni liikmed.

Fotod kohtumiselt:

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside