Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus on täna Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) juhtkomitee ja büroo kohtumised, mis on sissejuhatuseks Eesti Euroopa Nõukogu eesistumisele. Homme koguneb Riigikogus ENPA alaline komitee, et pidada Eesti eesistumise avaistung.

ENPA büroo kohtumisel on kavas kinnitada raportid Kasahstani ja Serbia ennetähtaegsete parlamendivalimiste kohta ning arutada inimõiguste rikkumise ärahoidmise ja linnadevahelise koostöö edendamise teemadel. Kohtumisel osaleb ENPA Eesti delegatsioonijuht Marianne Mikko.

Tänased kohtumised on ettevalmistuseks homme toimuvale ENPA alalise komitee istungile, mille avavad ENPA president Pedro Agramunt ja Riigikogu esimees Eiki Nestor.

Seejärel on kavas mõttevahetus Eesti välisministri Marina Kaljurannaga, kes on järgmised kuus kuud Euroopa Nõukogu Ministrite Komitee esimees. Arutelu keskendub Eesti prioriteetidele komitee juhtimise ajal, samuti teistele küsimustele assamblee ja ministrite komitee poliitilise dialoogi raames.

Eesti on valinud Euroopa Nõukogu eesistumise prioriteetideks laste õigused, soolise võrdõiguslikkuse ning inimõigused ja õigusriigi internetis.

Alalise komitee liikmed kohtuvad veel arvamuste vahetamiseks Euroopa Nõukogu korruptsioonivastase riikide ühenduse (GRECO) presidendi Marin Mrčela ning rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise meetmeid hindava ekspertkomitee (MONEYVAL) esimehe Daniel Thelesklafiga.

Alaline komitee koosneb ENPA presidendist ja asepresidentidest ning fraktsioonide, komiteede ja delegatsioonide esimeestest, kokku on komitees umbes 60 parlamendisaadikut. Alaline komitee koguneb assamblee nimel täiskogu istungite vahelisel ajal. Juhtkomitee ja büroo kohtumistel osaleb ENPA juhtkond.

Ajakirjanikud on oodatud jälgima ENPA alalise komitee istungit Riigikogu istungisaalis reedel, 27. mail kell 9.30–12.30 (orienteeruv lõpuaeg).

Lisainfo Riigikogu veebilehel

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside