Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsioon osaleb sel nädalal NATO PA Transatlantilisel foorumil Washingtonis.

Eesti delegatsiooni juhi Oudekki Loone sõnul arutatakse foorumil praktiliselt kõikide tänaste rahvusvahelise poliitika kesksete probleemide ja vastuolude üle, eelkõige korraldajamaa USA vaatepunktist: tuumarelvadest kuni USA valimisteni, kriisidest Süürias, Afganistanis ja laiemalt Lähis-Idas.

„NATO PA üheks olulisimaks ülesandeks ongi liikmesriikidevaheline omavaheline arvamustevahetus kõigil nendel teemadel,“ ütles Loone. Tema sõnul on väga oluline, et Eesti annab sellesse arutellu oma panuse. „Soovin samas rõhutada oma kolleegidele, et kuigi lai arutelu on vajalik, siis NATO keskne roll on just rahu tagamine Euroopas, mitte sekkumine igasse maailma konflikti. Pigem teha üht asja hästi, kui paljusid asju halvasti,“ ütles Loone.

Foorum tänases avapaneelis räägitakse Atlandi-ülestest suhetest pärast Londonis toimunud neliku kohtumist. Järgnevad arutelud tuumarelvade kontrollist, olukorrast globaalselt muutuvas maailmas, transatlantilistest suhetest, Süüria kriisist ning olukorrast Iraanis, Kaug-Idas, Venemaal ja Ukrainas. Kõne alla tulevad veel Ameerika Ühendriikide 2020. aasta valimised, USA kaitseprioriteedid ning USA tegevus Afganistanis. 

Lisaks delegatsiooni juhile osalevad foorumil Eesti delegatsiooni liikmed Andres Metsoja ja Ants Laaneots.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside