Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Balti Assamblee (BA) Eesti delegatsioon osaleb täna ja homme Vilniuses toimuval 37. istungjärgul, mille keskmes on Balti riikide regionaalne julgeolek, ühtne elektri- ja gaasiturg ning alkoholipoliitika. Samuti räägitakse Rail Balticu projekti arengust ja Balti Kultuurifondi loomisest.

Eesti delegatsiooni esimehe Aadu Musta sõnul tihendab ühine kultuurifond Eesti, Läti ja Leedu loomeinimeste koostööd. „Kolme riigi ühiste kultuuriprojektide jaoks saab raha taotlema hakata juba tulevast aastast. Eesmärk on, et põnevad ja uuendusmeelsed kultuurisündmused viiksid Baltimaad rahvusvahelise publikuni.“

BA julgeoleku- ja kaitsekomisjoni aseesimees Urve Tiidus ütles, et Baltimaade suurem regionaalne koostöö parandab meie turvalisust. „Eilsel istungil ratifitseeris Riigikogu Eesti, Läti ja Leedu vahelise vastastikuse abi ja koostöö kokkuleppe hädaolukordade ennetamisel ja neile reageerimisel. Balti riikide julgeoleku- ja kaitsekoostöö küsimused on ka Vilniuses toimuva BA istungjärgu keskmes,“ lisas Tiidus.

Istungjärgul osalevad veel Riigikogu esimees Eiki Nestor ja aseesimees Enn Eesmaa, BA Eesti delegatsiooni aseesimees Johannes Kert ning liikmed Monika Haukanõmm, Helmen Kütt, Erki Savisaar ja Rainer Vakra.

BA istungjärgu lõpus võetakse vastu resolutsioon ja allkirjastatakse lõppdokument. Istungjärgu lõpus annab Leedu eesistumise Balti Assamblees ja Balti Ministrite Nõukogus üle Lätile ning BA uus president teeb pöördumise.

Täna õhtul kell 19 toimub auhinnatseremoonia, kus antakse üle BA medalid ning kirjandus-, kunsti-, teadus- ja innovatsioonipreemia.

Ürituse kava on leitav assamblee kodulehelt (PDF, 273 kB).

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 5190 6975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside