Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Balti Assamblee Eesti delegatsioon osaleb täna Vilniuses assamblee haridus-, teadus- ja kultuurikomisjoni istungil, kus peateemadena käsitletakse keskkonnajalajälje vähendamist, kõrgkoolide partnerlust, teadusväljaannete ja uurimisprojektide edendamist, Balti kultuurifondi temaatikat ning koostööd CERNiga.

Delegatsiooni liige Signe Kivi ütles, et Eesti üks olulisi eesmärke Balti Assamblee uue eesistujariigina on Balti riikide rahvusvaheline kultuuriline brändimine ökoloogilise jalajälje vähendajana. „Kliimamuutuse ränki mõjusid on tunda kõikides riikides ning see nõuab kiiret ja kaugeleulatuvat kollektiivset tegutsemist ja tugevat poliitilist tahet. Seega sooviks Eesti eesistujariigina teha ettepaneku ühendada kaks aktuaalset valdkonda – kultuurikorraldajad ja minimaalse ökoloogilise jalajälje,“ sõnas Kivi.

Delegatsiooni liige Helle-Moonika Helme tõi teise olulise assambleel käsitletava teemana esile koostöö Euroopa Tuumauuringute Keskuse ehk CERNiga. „Eesti ühineb tõenäoliselt juba suvel CERNiga assotsieerunud liikmesriigina, mis on täisliikmeks saamisele eelnev etapp. CERNi liikmesriikidel on erilised kohustused ja eesõigused. Nad panustavad CERNi programmide kapitali ja tegevuskuludesse ning on esindatud CERNi nõukogus, mis vastutab kõigi oluliste otsuste eest organisatsooni ja selle tegevuse asjus,“ rääkis Helme.

Balti Assamblee (BA) on kolme Balti riigi parlamendi konsultatiivne koostööorganisatsioon, mis arutab vastastikust huvi pakkuvaid küsimusi. Eesti on sel aastal assamblee eesistujariik.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside