Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Balti Assamblee (BA) Eesti delegatsiooni esimees Aadu Must osaleb täna ja homme Lätis BA presiidiumi töös ning koos delegatsiooni liikmete Krista Aru, Monika Haukanõmme, Sven Sesteri, Urve Tiiduse ja Rainer Vakraga BA Konsultatiivnõukogu töös. Päevakorras on hulk koostöö edendamisega seotud küsimusi, mille hulgas ka kellakeeramine.

Delegatsiooni esimehe Aadu Musta sõnul teeb Balti Assamblee usutavasti ettepaneku, et kellakeeramise lõpetamisel jääks kolm Balti riiki ühte ajatsooni. Teistest arutluse alla tulevatest teemadest rääkides ütles esimees, et assamblee on võtnud eesmärgi töötada idapartnerlusriikide suhtes välja tegevuskava, mida esitleda läänepoolsetele partneritele. „Samuti on vaja ühist visiooni teaduse ja hariduse valdkonnas, et kiirendada Balti riikide koostööd kõrg- ja kutseharidusprogrammide osas,“ rääkis Must. Seejuures pidas ta tähtsaks, et juunis allkirjastati Balti riikide diplomite ja teaduskraadide automaatse tunnustamise leping.

BA kultuurikomisjoni aseesimees Krista Aru tõi Balti Assamblee töö positiivse tulemusena esile Balti riikide kultuuriministrite kokkuleppe asutada Balti Kultuurifond. „Tänu assambleele sündiva fondi eesmärk on toetada Baltimaade kultuuriprojekte, mis on suunatud rahvusliku identiteedi ja eneseväärikuse säilimisele ning kultuurisaavutuste esiletõstmisele,“ ütles Aru. Jūrmalas on kavas ministrite sõlmitud kokkulepet tunnustada.

Balti Assamblee presiidium arutab eeloleval 37. BA istungjärgul vastuvõetavaid dokumente ja 24. Balti Nõukogu seisukohti. Ühtlasi vaatab presiidium läbi Läti eesistumiskava ja tööplaani projekti. Koos presiidiumiga on Jurmalas ka kõigi BA komisjonide esimehed ja aseesimehed, et teha kokkuvõtteid möödunud aasta tegevustest ja arutada järgmise aasta koostööteemasid.

Jūrmalas toimub ka Balti Konsultatiivnõukogu, kus BA presiidium koos komisjonide esimeeste- ja aseesimeestega kohtub Balti Ministrite Nõukogu eesistujamaa Leedu esindajaga, et kavandada edasist koostööd valitsuste ja parlamentide vahel ning kooskõlastada Balti Nõukogu ühisavaldus.

Balti Assamblee on Eesti, Läti ja Leedu parlamentide koostööd edendav rahvusvaheline organisatsioon, mis asutati 1991. aasta 8. novembril Tallinnas.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside