Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Kantselei kuulutab välja järjekorras kaheksanda August Rei parlamendiuuringu stipendiumi konkursi.

Stipendiumi asutamise eesmärk on toetada ja edendada parlamendialast teadustööd. See antakse parlamendi-, parlamentarismi- või Eesti parlamentaarsete kogude alase magistri- või doktoritöö kirjutajale. Töö kavandit esitama on oodatud kõik parlamendi teemast huvitatud magistri- või doktoriõppesse kandideerivad üliõpilased, magistrandid ja doktorandid.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb Riigikogu Kantseleile esitada 20. juuliks 2015 avaldus, elulookirjeldus, magistri- või doktoritöö pealkiri, ideekavand ja ajakava, juhendaja soovitus ning väljavõte varasematest õpingutulemustest.

Välja antakse kuni kolm 1300 euro suurust stipendiumi kahes osas. Esimene osa makstakse välja parima töökavandi esitanud magistrandile, doktorandile või magistri- või doktoriõppesse kandideerijale pärast vastavasse õppesse vastuvõtmist. Teise osa saab õppur kätte töö eduka kaitsmise järel.

Stipendiumitaotlusi hindab Riigikogu Kantselei direktori kinnitatud komisjon. Konkursi võitjad avalikustatakse hiljemalt 20. septembril 2015.

Igal aastal välja antava August Rei stipendiumi asutas Riigikogu Kantselei 2008. aastal. Parlamendiuuringu stipendium on määratud juba üheksale magistri- või doktoritöö kirjutajale. Nendest kuuel on oma töö edukalt kaitstud.

Loodame, et parlamendiuuringu stipendiumi konkurss innustab noori uurijaid ka edaspidi ning aitab ühtlasi kaasa meie parlamendi tegevuse ja ajaloo uurimisele ning väärtustamisele.

August Rei (1886–1963) oli Asutava Kogu esimees selle kokkutulemisest 23. aprillil 1919 kuni tegevuse lõpetamiseni. Aastatel 1920–1937 oli Rei I–V Riigikogu liige, sealjuures 9. juunist 1925 – 22. juunini 1926 II Riigikogu esimees.

Lisateave: www.riigikogu.ee  või [email protected]

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal

Tagasiside