Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigihalduse minister Arto Aas rõhutas Riigikogu infotunnis, et haldusreformi aluseks on kohalike omavalitsuste toimimine, mitte nende arv.

„Lähenemine ei ole lihtsalt nii, et lepime kõigepealt omavalitsuste arvu kokku ja siis hakkame vägivaldselt piire nihutama. Kokku on lepitud eelkõige lähenemine, et omavalitsused suudaksid pakkuda kvaliteetsemaid teenuseid, et maapiirkondade konkurentsivõime kasvaks, et omavalitsused oleksid võimekamad ja tõepoolest saaksid hakkama nende ülesannete ja funktsioonidega, millele üks tänapäevane omavalitsus peaks vastama, et ta suudaks ka oma kodanike huve täita,“ ütles Aas.

Jaak Madisoni küsimusele arvatava kohalike omavalitsuste arvu ja keskmise elanikkonna kohta omavalitsustes vastas Aas, et need peaksid tekkima analüüsi ja reformi käigus.

Ministri hinnangul on enamik Eestis toimunud omavalitsuste liitumisi õnnestunud. „Tõepoolest, alguses võib see olla ebamugav, sest on palju kriitikat ja vastuseisu, aga tavaliselt teise valimistsükli ajal loksuvad asjad paika ja pikemas vaates saab nimetada, et omavalitsuste liitumised on positiivse tulemusega,“ ütles Aas.

Aas rõhutas kohalike omavalitsuste erinevustega arvestamist. „Tahame ikkagi vaadata rohkem sisu ja vähem faktipõhiseid kriteeriumeid.“

Aasa sõnul jõuab haldusreformi puudutav seaduseelnõu Riigikokku järgmise aasta kevadel. Ta lisas, et riigihalduse ministri haldusala kohta käiv Vabariigi Valitsuse seaduse muudatus tuuakse Riigikokku veel enne suvepuhkust.

Aas vastas veel Martin Helme küsimusele avaliku sektori autopargist ning Raivo Põldaru küsimusele andmekaitse seadusest.

Peaminister Taavi Rõivas vastas Andres Herkeli küsimusele kütuseaktsiisi tõusust, Kadri Simsoni küsimusele maksutõusudest ja Andres Ammase küsimusele majutusteenuste käibemaksu tõusust.

Tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev vastas Monika Haukanõmme küsimusele eakate poliitikast ja Priit Toobali küsimusele valitsuse alkoholipoliitikast.

Infotunni stenogramm 

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected] 

Tagasiside