Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Balti Assamblee (BA) Eesti delegatsiooni esimees Aadu Must ja aseesimees Johannes Kert osalesid kolmapäeval BA presiidiumi ja Balti Ministrite Nõukogu videokohtumisel.

Kohtumisel esines ettekandega kolme Balti riigi parlamentide ja valitsuste vahelisest koostööst Eesti eesistumise ajal esines välisminister Urmas Reinsalu. Eesti on sellel aastal koordinaator nii Balti Assamblees kui Balti Ministrite Nõukogus. 

Aadu Must rõhutas, et koostöö 3B formaadis on praegu olulisem, kui kunagi varem, kuna kogu regioon seisab silmitsi COVID-19 pandeemiast tingitud kriisiga ja rakendab sellest väljumise meetmeid. „Presiidiumi liikmed esitasid minister Reinsalule küsimusi Rail Baltica, kriitiliste kaitsevahendite, meditsiinivarustuse ja sõjalised ühishangete kohta. Samuti oli juttu Balti regiooni võimekuse arendamine vähendamaks sõltuvust kaugetest turgudest ning COVID-19 kriisiga seonduvatel teemadel,“ rääkis Must.

Pärast ministriga kohtumist toimus BA presiidiumi istung, kus põhifookuses olid sügisel toimuvate Konsultatiivnõukogu ja Balti Assamblee 39. istungjärgu võimalikud stsenaariumid.

Pikemalt saab kohtumisest lugeda Balti Assamblee kodulehel:

https://baltasam.org/en/1770-baltic-assembly-and-baltic-council-of-ministers-committed-to-strengthen-baltic-partnership

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside