Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus moodustati täna saadikuühendus „Inimõiguste kaitseks Põhja-Kaukaasias“. Ühenduse esimeheks valiti Andres Herkel  ning aseesimeesteks Rait Maruste ja Juku-Kalle Raid. Ühendusse kuuluvad lisaks Väino Linde, Liisa-Ly Pakosta, Urmas Reinsalu ja Indrek Saar.

„Mul on hea meel, et meie ühenduse liikmeks asus endine Inimõiguste Kohtu kohtunik Rait Maruste. Paljud inimõiguste rikkumised  Tšetšeenias on jõudnud Euroopa Inimõiguste Kohtusse, kust on tulnud ridamisi otsuseid kodanike kasuks ja Vene Föderatsiooni vastu. Vene ametivõimud ei ole neile otsustele peaaegu reageerinud, karistamatuse sündroom jätkub,“ ütles ühenduse esimees Andres Herkel.
 
Herkeli kinnitusel loodi saadikuühendus täna,  mil möödub 15 aastat Tšetšeeni Vabariigi Itškeeria president Džohhar Dudajevi hukkumisest  21. aprillil 1996.
„Mõned kuud varem, Venemaa vastuvõtmisel Euroopa Nõukogusse, seati Venemaale kohustuseks Tšetšeenia konflikti rahumeelne lahendamine ja inimõiguste rikkujate kohtu ette toomine. Kuid 1999. aastal, mil algas teine Tšetšeenia sõda, läks inimõiguste olukord veel hullemaks ning nüüd on seadusetus ja karistamatuse sündroom levinud kõikjal Põhja-Kaukaasias. Lisaks Dudajevile tapeti Tšetšeenia Sõja käigus ka teine legitiimselt valitud president, Aslan Mashadov,“ ütles Herkel.
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside