Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus moodustati täna logistika ja transiidi toetusgrupp, mille eesmärk on hoida parlamendi liikmeid kursis valdkonna arengutega.

Riigikogu logistika ja transiidi toetusgrupi esimehe Deniss Boroditši sõnul on logistikasektor suure kasvupotentsiaaliga majandusharu, mille osakaal SKTst ulatub 10-15 protsendini ning Eestis on üle 3000 transpordiettevõtte, mis kokku annavad tööd umbes 10 protsendile riigi töötavast elanikkonnast. „Toetusgrupi liikmed leiavad, et Riigikogu ülesanne seadusandjana on tegutseda selle nimel, et Eesti majanduse olulise harule oleks tagatud ka vastav õiguslik keskkond,“ ütles Boroditš.

„Logistikateenused omavad Eesti Panga andmeil Eesti teenuste ekspordis suurimat osakaalu, moodustades 40% kogu Eesti teenuste ekspordimahust. Eesti asub 300 miljoni tarbijaga turu keskel ja meie geograafiline asukoht pole mitte üksnes hea transiidikanal, vaid ka hea jaotuskeskus ning koht, kus anda kaubale lisandväärtus,“ märkis  Boroditš.

Boroditši sõnul on Eestis tehtud logistika ja transiidi arendamiseks korralikke investeeringuid – arendatud sadamaid, renoveeritud raudteid, põhimaanteid ja palju muud. „Samas on teada, et Ida-Lääne suunaline transiit on viimasel ajal vähenenud ja selle nimel, et asuda taastama kaubamahtusid, tuleb pingutada nii ettevõtjatel kui ka riigil,“ ütles Boroditš.

„Et kasutada meie hästi väljaarendatud infrastruktuuri võimalikult efektiivselt, selleks on oluline tagada terviklik ettevõtlust toetav keskkond ning selles on suur roll koostööl. Logistika ja transiidi toetusgrupp soovib anda oma panuse ettevõtjate ja riigi koostöö paremaks laabumiseks,“ selgitas Boroditš.

Transiidi ja logistika toetusrühma liikmed on lisaks Boroditšile Lembit Kaljuvee, Rainer Vakra, Inara Luigas, Tõnis Palts, Aivar Riisalu, Kalev Lillo, Jevgeni Ossinovski, Remo Holsmer, Rannar Vassiljev, Arto Aas, Valeri Korb, Olga Sõtnik, Lauri Laasi, Lauri Luik, Peeter Laurson ja Vladimir Velman.

Täiendav info: Deniss Boroditš, telefon 5030084

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside