Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu majanduskomisjon otsustas oma tänasel istungil saata täiskokku esimesele lugemisele Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni, Eesti Reformierakonna fraktsiooni ning Erakond Eestimaa Rohelised fraktsiooni algatatud monopolide ohjeldamise seaduse eelnõu (597 SE). Komisjon otsustas saata eelnõu täiskogusse muudetud kujul 9. märtsil. Muudatusettepanekuid eelnõule ootab komisjon 23. märtsiks.

Eelnõu autoritepoolse ettekandja Ken-Marti Vaheri hinnangul on tarbija õiguste vähene kaitsmine ja konkurentsiõiguse mittejärgimine viinud olukorrani, kus näiteks Tallinna juhtiva vee-ettevõtte investeeritud varade tootlikkuseks on kujunenud 18,3%, samas kui üldise Euroopa praktika kohaselt on vee-ettevõtjate põhjendatud kasumi määra 7-8%. Eelnõu eesmärk on muuta kaugkütteseadust, ühisveevärgi- ja kanalisatsiooniseadust ning karistusseadustikku nii, et universaalteenust pakkuvate ja turgu valitsevate ettevõtete hinnakujunduses oleks tagatud parem tarbijate kaitse.
 
Kavandatav seadusemuudatus näeb ette põhjendatud tulukuse määrade kinnitamise nii vee-, gaasi-, elektri- kui ka kaugkütteettevõtjatele ja annab konkurentsiametile õiguse kontrollida soojatootjate ja umbes 60 vee-ettevõtte tegevust ning vajadusel sekkuda nende hinnakujundusse.
 
Tänasel komisjoni istungil osalesid konkurentsiameti peadirektor Märt Ots ja keskkonnaministeeriumi veeosakonna nõunik osakonnajuhataja ülesannetes Raili Niine.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside