Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmed Igor Gräzin ja Heimar Lenk andsid täna Riigikogule üle arupärimise majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsile, soovides teada ministri seisukohta, kas Eesti Energia  on käitunud õiglaselt Riigikogu ees piketeeriva Arvo Ilissoni suhtes.

Arupärijad küsivad, kas suurt kasumit teenival ettevõttel poleks võimalust selle firma süül puude saanud inimest aidata, ning miks AS Eesti Energia esindajad pole proovinud aastaid kestnud probleemi kahepoolse kokkuleppe kaudu oma endise töötajaga lahendada.  

Arupärijad osutavad seletuskirjas, et 2. mail asus Toompea lossi esisel platsil piketeerima invaliid Arvo Ilisson, kes sai viimase kinnitusel AS Eesti Energias töötades kestva puude põhjustanud vigastuse, kui 26.11.1998 sattus kõrgepinge liini alla. Juhtunu kohta koostati tööõnnetuse akt, kuid kannatanu väidab, et Eesti Energia esindaja, kes tollase dokumendi koostas, tegi seda tendentslikult ja vigastusi vähendades.

Arupärijate väitel on Arvo Ilisson pidanud aastaid läbirääkimisi Eesti Energia ametnikega oma ravikulude rahaliseks kompenseerimiseks või toetuse saamiseks, kuid siiani on kõik kohtumised energeetikutega jäänud väidetavalt tulemusteta.

Arupärijad väidavad samuti, et eelmiste pikketide ajal 2004. aastal jäid Eesti Energia ametnikud kannatanu murede suhtes külmaks ja ajakirjanduses oma firmapoolset süüd tööõnnetuses, mille tulemusena Ilisson invaliidistus, ei tunnistanud.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside