Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni esimehe Sven Mikseri tänasel kohtumisel Eestis visiidil viibiva Türgi välisminister Ali Babacan’iga rõhutas Mikser, et Türgi ühinemine Euroopa Liiduga sõltub Türgist endast.

 

„Eesti pooldab jätkuvalt avatud uste poliitikat ja Euroopa Liidu edasist laienemist, ja see, kui kiiresti edenevad Türgi liitumisläbirääkimised Euroopa Liiduga, sõltub Türgi suutlikkusest viia läbi liitumiseks vajalikud reformid,“ ütles Mikser.

Babacan’i kinnitusel soovib Türgi edendada reforme mitte ainult selleks, et pääseda Euroopa Liitu, vaid see on vajalik ka Türgile endale. Babacan’i sõnul soovib Türgi peatselt vastata Euroopa Liiduga liitumiseks vajalikele nõuetele kõigi läbirääkimispeatükkide osas, mitte ainult nendes kuues peatükis, mis on läbirääkimisteks avatud.

Mikser tunnustas ka Türgi tegevust Lähi-Idas sealsete konfliktide lahendamisele kaasa aitamisel. Samuti tundis Mikser huvi Türgi seisukohtade vastu Gruusia küsimuses, rõhutades muuhulgas, et mitmed Venemaa  sammud pärast NATO Bukaresti tippkohtumist on pingeid regioonis eskaleerinud ja et julgeolekuolukorda Lõuna- Kaukaasias aitaks stabiliseerida Gruusiale NATO liikmesuse tegevuskava andmine NATO välisministrite detsembrikuisel kohtumisel.

Babacan avaldas lootust, et konflikti on võimalik lahendada poolte rahumeelses dialoogis. Babacan rõhutas samuti Gruusia olulisust regiooni nafta- ja gaasitransiidi osas.

Kohtumisel meenutati põgusalt ka väliskomisjoni hiljutist visiiti Türki. Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon eesotsas komisjoni esimehe Sven Mikseriga viibis Türgis 13.-15. maini.

Kohtumisel osales ka Eesti-Türgi parlamendirühma esimees Evelyn Sepp.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside