Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eestis visiidil viibiv Rootsi EL asjade minister Cecilia Malmström andis tänasel kohtumisel Riigikogu väliskomisjoni liikmetega ülevaate 2009. aasta teisel poolaastal toimuva Rootsi EL eesistumise peamistest prioriteetidest, mille seas on ka Läänemere piirkonna strateegia edasiarendamine.

Ministri kinnitusel annab Läänemere piirkonna strateegia arendamine suurepärase võimaluse koondada juba eksisteerivad erinevad instrumendid, mis loob aluse olemasolevate vahendite tõhusamaks ja koordineeritumaks kasutamiseks.

Minister oli nõus väliskomisjoni liikme Valdur Lahtvee arvamusega, et Läänemere merekeskkonna parandamise üks eeldus on muuhulgas ELi ühise põllumajanduspoliitika reformi jätkamine, kuna üliaktiivse põllumajandustegevuse põhjustatud eutrofeerumine on Läänemere merekeskkonna jaoks suur probleem.

Malmström avaldas lootust, et Lissaboni lepingu ratifitseerimine EL liikmesriikides lõpeb nagu kavandatud 2008. aasta lõpuks ja Rootsi saab koos 2009. aasta alguses EL eesistumist alustava Tšehhiga edasi minna lepingu rakendamisega. Väliskomisjoni liikmed ja minister olid ühel meelel, et Lissaboni lepingu jõusutmine on EL tuleviku seisukohast äärmiselt oluline.

Väliskomisjoni esimees Sven Mikser avaldas heameelt selle üle, et Rootsi toob oma EL eesistumise eesmärkide seas välja ka Eesti jaoks olulised EL edasise laienemise ja naabruspoliitika ning EL ühtse energiapoliitika väljatöötamise jätkamise.

Kohtumisel osalesid lisaks Sven Mikserile ja Valdur Lahtveele ka komisjoni liikmed Enn Eesmaa, Raivo Järvi, Mart Laar, Silver Meikar ja Marko Mihkelson.

Kohtumine toimus Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse vahendusel.

Lisainformatsioon: väliskomisjoni nõunik-sekretariaadijuhataja Eve Anton, telefon 631 6461.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside