Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon kohtus teisipäeval Washingtonis Senati väliskomisjoni aseesimehe Richard Lugari ja Esindajatekoja väliskomisjoni liikmete Richard Wexleri, John Shimkuse ja John Tanneriga. Kohtumisel arutati algava NATO tippkohtumisega seonduvat, samuti räägiti energiajulgeoleku ja küberjulgeolekuga seonduvatel teemadel.

Senaator Lugar ja Esindajatekoja väliskomisjoni liikmed väljendasid USA toetust liikmesuse tegevuskava (MAP) andmisele Gruusiale ja Ukrainale. Kongressman Wexler informeeris väliskomisjoni liikmeid vahetult enne kohtumist Esindajatekojas ühehäälselt vastuvõetud resolutsioonist nr 997, kus kutsutakse NATO’t üles Bukaresti tippkohtumisel toetama Gruusia ja Ukraina MAPi püüdlusi.
 
“MAPi andmine on strateegiliselt oluline transatlantilisele julgeolekukogukonnale. Selle eelduseks on alliansi liikmete vaheline konsensus ning mistahes kolmandal riigil ei saa selles küsimuses olla vetoõigust,” toonitas Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser.
 
Kongressi ja Riigikogu väliskomisjoni liikmed kinnitasid viisavabaduse olulisust kahepoolsetes suhetes ja väljendasid veendumust, et Eesti kodanikel avaneb võimalus viisavabalt reisida Ameerika Ühendriikidesse juba käesoleva aasta lõpus.
 
Kohtumisel sisejulgeolekuministeeriumis andis abiminister  Richard Barth väliskomisjoni liikmetele ülevaate viisavabaduse protsessist ja sellega kaasnevatest tehnilistest küsimustest.
 
Väliskomisjoni liikmed jätkavad oma ametlikku visiiti Ameerika Ühendriikides kolmapäeval Washingtonis, misjärel suundutakse New Yorki, kus on kavas kohtuda ÜRO ja selle allorganisatsioonide esindajatega.
 
Lisaks komisjoni esimehele Sven Mikserile osalevad väliskomisjoni visiidil ka komisjoni liikmed Marko Mihkelson, Toomas Varek ja Silver Meikar.

 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside