Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Sven Mikseri ja Portugali välisministri Luís Filipe Marques Amado kohtumisel keskenduti Euroopa Liidu koostööle, energiajulgeolekule ja atlandiülesele koostööle.
 

Mikser rõhutas Euroopa Liidu ühisrinde vajadust majanduskriisi vastu võitlemisel. Amado märkis, et majanduslik olukord on muutunud kiiresti. Kõik see paneb proovile Euroopa Liidu senised tegutsemismehhanismid. Kohtumisel leiti, et tulenevalt kujunenud olukorrast peame kõik üheskoos kiiresti ja otsustavalt reageerima. Mikser tõstis olulise küsimusena üles Euroopa Liidu ühtse energiapoliitika kiire loomise vajaduse tagamaks energiajulgeolek, mis on kontinendi majandusliku ja poliitilise stabiilsuse võtmeks. Arutati ka Euroopa Liidu laienemisega seonduvat ja tõdeti, et Lissaboni lepingu jõustumine on siin olulise tähtsusega.  

Kohtumisel käsitleti ka atlandiülest koostööd seoses NATO eelseisva tippkohtumisega ja Ameerika Ühendriikide uue administratsiooni Afganistani-poliitikaga. 

Amado kinnitas kohtumisel, et Portugal soovib Eestiga koostööd nii Euroopa Liidu raames kui ka kahepoolsete sidemete arendamisel.  

Tänasel kohtumisel osales ka väliskomisjoni liige Silver Meikar.  

Riigikogu pressitalitus

 
 
 
 
 
 
 
 

Tagasiside