Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kaitseminister Sven Mikser selgitas kolmapäeval peaministri ülesannetes olles Riigikogu ees valitsuse strateegiat, mis puudutab kodakondsuspoliitikat.

Sven Mikser selgitas Riigikogu liikme Jaak Alliku küsimuse järel, milliseid samme valitsus kavandab Eestis alalise elamisloa alusel elavate kaasmaalaste osas.

„Kodakondsusetuse taastootmine tuleb lõpetada,“ ütles Mikser Riigikogu infotunnis ja jätkas, „et kahe määratlemata kodakondsusega vanema lapsed, kes on Eestis sündinud, peavad saama automaatselt Eesti kodakondsuse, mitte nad ei pea selleks avaldama soovi.“ Eesti läheb Mikseri sõnul üle niinimetatud taotlemisprotseduurilt loobumisprotseduurile.

„Me oleme otsustanud ka lihtsustada mõnevõrra üle 65-aastaste taotlejate kodakondsuse taotlemise protseduure ja tõepoolest lahendada selle üsna hiljuti väga palju kõneainet tekitanud probleemi, kus alaealiselt, kellele juba oli antud Eesti kodakondsus ja kes oli ka deklareerinud soovi olla Eesti kodakondne, teatud bürokraatlikel ja juriidilistel põhjustel otsustati see kodakondsus ära võtta,“ rääkis Mikser.

Ministri sõnul on olulisim, et Eesti riigi nii-öelda kehakeel ei ütleks, et me oleme täiesti ükskõiksed ja neutraalsed küsimuses, kas siin elavad määratlemata kodakondsusega inimesed saavad ühel päeval Venemaa või Eestimaa kodakondseteks.

Riigikogu infotunnis vastasid valitsuse liikmed veel Riigikogu liikmete küsimustele olukorrast riigis, põhjavee probleemidest Ida-Virumaal, väliskaubandusest ja ühiskonna sidususest.

Istungi stenogramm: https://www.riigikogu.ee/?op=steno&stcommand=stenogramm&date=1412765881

Tagasiside