Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel väliskomisjoni esimehe Sven Mikseri, Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni ja Eesti-Makedoonia parlamendirühma esimehe Hannes Astoki kohtumisel Makedoonia välisministri Antonio Milošoski’ga avaldas Eesti pool oma toetust Makedoonia integratsioonile nii NATO’sse kui ka Euroopa Liitu.
 

„Toetame teie taotlust saada Euroopa Liidu ja NATO liikmeks mitte ainult seetõttu, et läbisime selle protsessi hiljuti ka ise, vaid leiame, et see on kasuks kogu Euroopale,“ ütles Mikser.

„Me ei saa leppida sellega, et Makedoonia pole Euroopa Liidu liige ja me loodame väga, et Makedoonia saab alustada peagi liitumiskõnelusi Euroopa Liiduga,“ ütles Mihkelson.

Tänane kohtumise üheks keskseks teemaks oli Makedoonia nime küsimus, mille tõttu Kreeka blokeeris Makedoonia saamise NATO liikmeks Bukaresti tippkohtumisel aasta tagasi. Milošoski avaldas kartust, et Kreeka võib samal põhjusel takistada ka Makedoonia ühinemist Euroopa Liiduga.

Mikseri kinnitusel ei tohiks nimeküsimus saada takistuseks ei Makedoonia vastuvõtmisele NATO’sse ega ka Euroopa Liitu, kuid avaldas lootust, et see küsimus suudetakse kahepoolselt kokku leppida.

Milošoski väljendas omalt poolt arvamust, et Euroopa Liit ei tohiks siin jätta Makedooniat üksi ja peaks aitama Makedoonia nimevaidlust Kreekaga lahendada.

Milošoski avaldas samuti lootust, et peatselt saabuval Rootsi eesistumisperioodil õnnestub Makedoonial saavuta liitumiskõnelustel olulist edasiminekut. Makedoonia on seadnud eesmärgiks ühineda Euroopa Liiduga 2010. aastal.       

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside