Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Sven Mikseri ja Soome kaitseministri Seppo Kääriäineni kohtumise keskne teema Toompeal oli Euroopa kaitsekoostööga seotud küsimused.

Mikser ja Kääriäinen märkisid rahuldustundega, et Euroopa lahingugruppide kontseptsiooni on viimasel ajal jõudsalt edasi arendatud. Leiti, et loodav Põhjamaade lahingugrupp aitab edendada riikide vahel nii kahepoolseid kui ka mitmepoolseid suhteid.

Eesti osaleb Põhjamaade lahingugrupis valverühma, staabiohvitseride, logistikute ja meedikutega, vastavalt valitsuse otsusele saadab Eesti lahingugruppi kuni 45 kaitseväelast. Põhjamaade lahingugrupi valmisolekuajaks on planeeritud 2008. aasta 1. jaanuar. Loodava Põhjamaade lahingugrupi juhtriik on Rootsi, sinna kuuluvad veel Soome, Norra ja Eesti.

Soome kaitseminister tundis huvi Riigikogu pädevuse kohta riigi julgeolekupoliitika aluste menetlemisel Riigikogus. Sven Mikseri selgitusel on riigi julgeolekupoliitika aluste näol tegemist valitsuse kinnitatud dokumendiga, mille Riigikogu oma otsusega muutmata kujul heaks kiidab. Samas, enne julgeolekupoliitika aluste või nende muudatuste heakskiitmist Vabariigi Valitsuses kuulavad välis- ja kaitseminister ära Riigikogu välis- ja riigikaitsekomisjoni seisukohad, mis võimaldab julgeolekupoliitika alustes arvestada ka seadusandja tahtega.

Lisainfo: Aivar Engel, riigikaitsekomisjoni nõunik-sekretariaadijuhataja, 6316470

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside