Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna algab Horvaatias Dubrovnikus NATO Parlamentaarse Assamblee 59. istung, kus Sven Mikser esitleb Afganistani raportit, mis keskendub peamiselt riigi julgeoleku teemadele pärast liitlasvägede lahkumist.

Sven Mikseri esitleb laupäeval NATO Parlamentaarse Assamblee kaitse- ja julgeolekukomitees raportit Afganistani teemadel, mis sisaldab ülevaadet hetkeolukorrast riigis ning julgeolekupoliitilisi  ja majanduslikke väljavaateid pärast liitlaste lahkumist 2014. aastal. Afganistani julgeoleku eest jäävad vastutama Afganistani julgeolekutagamisjõud (ANSF).

NATO Parlamentaarsel Assambleel on Eesti delegatsiooni juhiks Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, liikmeteks Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ja riigikaitsekomisjoni liige Sven Mikser. Avaistungil esinevad sõnavõtuga NATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen,  Horvaatia president Ivo Josipovic ja NATO Parlamentaarse Assamblee president Hugh Bailey.

Laupäeval ja pühapäeval toimuvad komiteede istungid. Olulisemate teemadena on sel korral arutusel regionaalne julgeolek, NATO partnerlussuhted ja maavägede võimekuse tõstmine, olukord Süürias ning majanduslikud ja poliitilised arengud Põhja-Aafrika regioonis.

Raport „Afganistan: 2014 ja edaspidi“ on täies mahus kättesaadav NATO Parlamentaarse Assamblee kodulehel koos teiste raportitega: http://www.nato-pa.int/default.asp?CAT2=3203&CAT1=32&CAT0=3&SHORTCUT=3212

Tagasiside