Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Lähis-Ida kolmepäevase visiidi raames kohtus Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon eile Iisraeli parlamendi Knesseti ja Iisraeli välisministeeriumi esindajatega. Delegatsiooni kohtumisel Knesseti spiikri Reuven Rivliniga räägiti Iisraeli sisepoliitikast ja olulisematest Knessetis arutusel olevatest seadusalgatustest.

Kohtumisel välis- ja kaitsekomisjoni liikmete Abraham Dichteri, Moshe Mutz Mataloni ja Eunat Wilfiga oli kõne all regionaalne julgeolekuolukord ja selle mõju globaalsele julgeolekule. Konkreetsemalt keskenduti Iisraeli-Palestiina rahuprotsessile, olukorrale Liibanonis ja Iraanist lähtuvale tuumaohule.
 
Mikser rõhutas, et kuna regionaalne julgeolek Lähis-Idas omab tohutut mõju globaalsetele julgeolekuarengutele, on mõistetav, et oluline osa kohtumistel kõneldust keskendus rahuprotsessile ja Iraani tuumaprogrammile. „Eesti peab rahu ja stabiilsust Lähis-Idas ülimalt oluliseks ning toetab Lähis-Ida rahuprotsessis kahe riigi lahendust,“ kinnitas Mikser.
Väliskomisjoni kohtumisel Knesseti Iisraeli-Eesti sõprusrühma esimehe Anastassia Michaeliga ja teiste sõprusrühma liikmetega oli kõne all kahepoolne koostöö ja parlamentidevaheliste suhete areng.
 
„Eesti ja Iisraeli kahepoolsed suhted on laitmatud ja tihedad,“ ütles RK väliskomisjoni esimees Sven Mikser kohtumiste kokkuvõtteks, lisades, et kindlasti on arenguruumi majandus- ja turismikoostöö ning IT-arenduste vallas.
 
Visiit jätkub kohtumistega Naumanni Fondis ja inimõigustega tegelevas organisatsioonis HaMoked. Samuti on kavas kohtumine mõttekodadega. Kolmapäeval külastab delegatsioon Palestiina Omavalitsust.
 
Väliskomisjoni delegatsiooni Lähis-Ida visiidi keskmes on Iisraeli-Palestiina rahuprotsess ja julgeolekuolukord Lähis-Idas laiemalt. Delegatsiooni kuuluvad komisjoni esimees Sven Mikser ning komisjoni liikmed Marko Mihkelson, Silver Meikar ja Vladimir Velman.
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside