Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Tai väliministri Surapong Tovichakchaikuliga kohtunud Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul avardaks viisavabadus oluliselt Eesti-Tai suhteid, Tai valitsus on vastava sammu viisavabaduse suunas ka juba astunud.

Eestis koos IT-delegatsiooniga ametlikul visiidil viibiv Tai välisminister Tovichakchaikul ütles kohtumisel Mihkelsoni ja Eesti-Tai parlamendirühma esimehe Valdo Randperega, et Tai valitsus võttis augusti lõpus vastu otsuse, et Eesti kodanikest turistidele on Tai külastamiseks 30 päeva viisavaba. Otsuse ellurakendamisega läheb veel aega.

„Tai välisminister kinnitas, et neil on palju õppida Eesti IT-alastest kogemustest ja kiitis teadus ja tehnoloogia alast koostööd kahe riigi vahel,“ rääkis Mihkelson kohtumise järel.

Pooled nõustusid, et Eesti ja Tai vahel tuleks arendada majanduslikke suhteid, turismi ja kahepoolset suhtlemist. Tai välisminister kiitis Eesti-Tai parlamendirühma rolli kahepoolsete suhete tihendamisel ja viisavabaduse teema algatamisel. Mihkelsoni sõnul on suhted Aasiaga väliskomisjonile prioriteet ja suhete aktiivsemaks muutmiseks valmis ka eelmisel aastal väliskomisjonis Aasia raport.

Kohtumisel arutati ka küberjulgeoleku teemat ning olukorda Süürias, laupäeva õhtul kohtub Tai välisminister Surapong Tovichakchaikuliga ka Eesti välisminister Urmas Paet.

Riigikogu pressiteenistus
7. september 2013

 

Tagasiside