Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson esines täna Dublinis Rahvusvaheliste ja Euroopa Suhete Instituudis (IIEA), et anda ülevaade Eesti eesistumisest ning tutvustada Eesti seisukohti Euroopa tulevikule.

Oma ettekandes ütles Mihkelson, et Eesti huvides on hästi koostoimiv ning ühiseid probleeme efektiivselt lahendada suutev Euroopa Liit. “Kuna Eesti on sügavalt Euroopa usku liikmesriik, siis oma eesistumisel oleme keskendunud teemadele, mis on ühtlasi olulised Euroopa tulevikule,“ ütles ta.

„Digitaalne Euroopa on juba praegu meie igapäevaelu lahutamatu osa, mistõttu on loomulik töötada selle nimel, et me suudaks ühiselt võita tehnoloogilisest revolutsioonist,” rõhutas Mihkelson. Ta lisas, et ainuüksi digitaalse ühisturu rakendamine looks Euroopa Liidu majanduses täiendavalt enam kui 400 miljardi euro ulatuses lisatulu.

Mihkelson rääkis oma kõnes ka globaalsetest väljakutsetest, rõhutades näiteks Euroopa Liidu juhtivat rolli kliimamuutustega tegelemisel, vabakaubanduse ja seeläbi rahvusvahelise reeglistiku vedamisel, ühist hoiakut rahvusvahelist õigust rikkuva Venemaa vastustamisel läbi sanktsioonide ning rändekriisi ohjamiseks tehtud jõupingutustega.

Mihkelson kohtus Dublinis ka Iiri parlamendi väliskomisjoni esimehe Brendan Smithiga, kellega räägiti eeskätt Brexiti poliitilistest mõjudest nii Iirimaale kui laiemalt Euroopa Liidule.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside