Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni tänasel kohtumisel Saksamaa relvajõudude staabiülema kindral Volker Wieker’iga olid kõne all NATO kaitsekoostöö, parlamentaarne järelevalve ning välismissioonide teema.

Mihkelson tunnustas Saksamaa panust NATO ühiskaitses ning eriti nende rolli Balti õhuturbemissioonidel osalemisel. „Saksamaa on osalenud tänaseks Balti õhuturbe viies missioonis, mis on  parim näitaja meie liitlaste seas,“ ütles Mihkelson ning lisas, et õhuturbemissioon on Eesti inimestele üks parim näide NATO kollektiivkaitse toimimisest.

Rääkides Riigikogu rollist julgeoleku- ja kaitseküsimuste menetlemisel osutas Mihkelson, et nendel teemadel on Eesti poliitilised jõud sageli üksmeelsel ning sellel on ka tugev avalikkuse toetus. Mihkelson rõhutas samuti Riigikogu väliskomisjoni ja riigikaitsekomisjoni head koostööd  kaitseväega, tänu millele on parlamendiliikmed hästi informeeritud välismissioonidel toimuvaga.

Uue väljakutsena nimetas Mihkelson Eesti staabiohvitseride võimalikku osalust Mali relvajõudude väljaõpetamisel. See on Mihkelsoni sõnul regioon, kus Eestil on senini puudunud vahetu kokkupuude ja kogemus, kuid julgeolekualased väljakutsed seavad meie  ette ülesande Euroopa Liidu ja NATO koostöö raames oma võimekusi laiendama.

Tänasel kohtumisel väliskomisjonis osalesid ka Eesti kaitseväe juhataja brigaadikindral Riho Terras ja Saksamaa suursaadik Eestis Christian Matthias Schlaga.

Lisatud Kaitseväe Peastaabi teavitusosakonna fotod tänasest kohtumisest.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside