Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni kinnitusel vastab täna varahommikul Euroopa Liidu mitteametlikul ülemkogul saavutatud riigi- ja valitsusjuhtidevaheline kokkulepe EL reformileppe osas Riigikogu EL asjade komisjoni poolt antud mandaadile.

„Minu hinnangul on oluline nii see, et kompromiss saavutati, kui ka see, et olulisi punkte uuesti ei avatud. Samas oli mõnevõrra üllatav otseselt valitsustevahelise konverentsi mandaadiga mitte seotud küsimuste avamine Lissabonis, kuid  kuna kõik osapooled on tulemusega rahul, on Eestile olulisim Euroopa Liidu edasiminek,” ütles Marko Mihkelson.

Mandaadiga mitte seotud küsimustena pidas Mihkelson silmas eeskätt Euroopa Parlamendi kohtade jaotust, ühisraha euro ametliku kirjapildi täiendamist euro nimega kirillitsas Bulgaaria soovil ja kvootide määramist välismaalt tulevate tudengite arvule Austria soovil.

Komisjonil on kavas kohtuda oma esmaspäevasel istungil Riigikantselei EL asjade direktori Gert Antsuga, kes annab ülevaate Lissabonis mitteametlikul riigi- ja valitsusjuhtide kohtumisel toimunust. Samuti on ELAK’il kavas enne detsembris toimuvat Euroopa Ülemkogu pidada EL reformileppe teemal oma avalik istung, kuhu kutsutakse selgitusi jagama ka peaminister Andrus Ansip.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside