Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni aseesimees ja ENPA poliitikakomitee raportöör energiajulgeoleku alal Marko Mihkelson lõpetas tänaste kohtumistega Tbilisis neli päeva väldanud uurimismissiooni Poola ja Georgiasse.
 
Varssavis kohtus Mihkelson asevälisminister Rafal Wisniewski, asemajandusministri Piotr Naimski, presidendi välisnõuniku Andrzej Krawczyki, Seimi majanduskomisjoni esimehe Maks Kraczkowski, Poola elektrivõrkude asepresidendi Pawel Urbanski, Poola rahvusliku gaasikompanii asepresidendi Zenon Kuchciaki ning Seimi ja Senati liikmetega.
 
Georgia pealinnas kohtus Mihkelson oma raporti ettevalmistamiseks energeetikaminister Nika Gilauri, majandusminister Irakli Chogovadze, asevälisminister Nikoloz Nathbiladze, Georgia Rahvusvahelise Gaasikorporatsiooni presidendi David Ingorokva, rahvusliku kompanii Georgia Nafta peadirektori Vano Nakaidze, Georgia rahvusliku energiaregulaatori juhi George Tavadze ja teiste ametiisikutega.
 
„Kohtumised Poolas ja Georgias andsid väga hea ülevaate nende riikide vaatest energiajulgeolekule, mis kahtlemata on väärtuslik informatsioon raporti koostamiseks,” ütles Mihkelson.
 
Käesoleva aasta märtsis ENPA poliitikakomitee poolt raportööriks valitud Mihkelson kavatseb veel selle aasta lõpuks esitada resolutsiooni ja soovituste eelnõu teemal „Oht energiatarnete kasutamiseks poliitilise survevahendina”.
 
Tuleval teisipäeval on Marko Mihkelsonil raporti ettevalmistamiseks kohtumised OPECi peakorteris Viinis. Enne raporti valmimist peaks uurimismissioon viima Mihkelsoni veel ka Ukrainasse ja Venemaale.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Lisainfo: Marko Mihkelson, 51 41442
 
 
Tagasiside