Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Põhjamaade ja Balti riikide väliskomisjonide juhid kohtusid Helsingis

Täna leidis Helsingis aset Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide väliskomisjonide esimeeste kohtumine, kus Eestit esindas Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Arutuse all olid Euroopa Liidu suhted idanaabritega, Euroopa Liidu naabruspoliitika ja põhjadimensioon. Sõnavõtuga esinenud Mihkelson ütles, et Põhjala ja Balti riigid peaksid veelgi suurendama omavahelist koostööd regiooni potentsiaali ärakasutamiseks. Käsitledes Euroopa Liidu suhteid Venemaaga rõhutas ta, et demokraatlikud arengud Ukrainas, Gruusias ja teistes Venemaa naaberriikides vaid suurendavad Venemaa julgeolekut. ”Euroopa Liidu ja Venemaa strateegiline partnerlus saab olla vaid siis edukas, kui see põhineb ühistel väärtustel,” sõnas väliskomisjoni esimees.

Kokkusaamisel käsitleti ühe teemana ka Venemaa poliitilist ja majanduslikku arengut ning tema suhteid Euroopa Liidu ja NATOga. Sel teemal esines külalisena kohtumisele kutsutud Vene Föderatsiooni Riigiduuma väliskomisjoni esimees Konstantin Kossatšov.

Eile osalesid Mihkelson ja väliskomisjoni liige Toomas Alatalu veel Soome Välispoliitika Instituudi, Soome parlamendi väliskomisjoni ja Rootsi ”” Soome Kultuurikeskuse korraldatud massihävitusrelvade ja terrorismi teemalisel seminaril.

Järgmine Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide väliskomisjonide esimeeste kohtumine toimub eeloleval sügisel Taanis.

Tagasiside