Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsioon arutas oma kahepäevasel töövisiidil Prantsusmaale Euroopa Liidu energiapoliitikat ja kliimamuutusi, migratsiooni, välissuhteid ja ühenduse laienemist puudutavaid küsimusi.

Komisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Ester Tuiksoo ja liige Raivo Järvi kohtusid töövisiidi käigus kolleegidega Rahvusassambleest ja Senatist ning Prantsusmaa Euroopa Liidu asjadega tegelevate valitsusasutuste esindajatega.

Rahvusassamblee EL asjade komisjoni esimees Pierre Lequiller hindas kahe riigi koostööd positiivseks. Tema kinnitusel on Prantsusmaale väga oluline pidev mõtetevahetus erinevate liikmesmaadega.

Mihkelsoni kinnitusel on Prantsusmaa ja Eesti koostöö ja kontaktid väga tihedad. „Meil on kindlasti terve rida küsimusi, kus meie vaated täna erinevad. Kuid just koostöövaim ning tihedad kontaktid poliitikute vahel on heaks eelduseks nendes erimeelsustes kompromisside leidmisel,“ ütles Mihkelson.

Ühtlasi esitas Mihkelson Prantsuse kolleegidele kutse Riigikogu külastamiseks.

Kohtumisel Senati Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimehe Denis Badre’ga olid osapooled ühel meelel, et kõik Prantsusmaa Euroopa Liidu eesistumise prioriteedid on Eesti jaoks olulised – energeetika ja kliimamuutused, ühtne kaitse- ja julgeolekupoliitika, ühtne põllumajanduspoliitika ja immigratsiooni küsimused.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed kohtusid töövisiidi käigus veel Prantsusmaa peaministri EL büroo nõuniku Gilles Briatta, välisministeeriumi EL osakonna juhi Denis Simonneau  ja Rahvusassamblee majanduskomisjoni energeetikaraportööri Claude Gatignol’iga.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside