Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson sõidab täna töövisiidile Ukrainasse, et kohtuda kolleegidega Ülemraadas ning osaleda Kiievis toimuval Jalta aastakonverentsil.

See on suurim Ukraina julgeolekut ja reforme puudutav rahvusvaheline konverents, kus kõne all on Ukraina julgeolekut, poliitilisi ning majandusreforme puudutavad küsimused.

Mihkelsoni sõnul on oluline, et Euroopa Liitu haaranud pagulaskriis ei taandaks Ukraina abistamist päevakorrast.  Lääneriikidel tuleb kannatlikult jätkata Ukraina igakülgset toetamist, nõudes samas Kiievilt vajalike reformide elluviimist.  Mihkelsoni meelest saaks idapartnerluspoliitika uue hingamise, kui Euroopa Liit annaks Ukrainale selge liitumisperspektiivi.

„Euroopa ja kogu läänemaailma julgeolek on seda kindlam ja püsivam, mida tugevam ja stabiilsem on demokraatlik Ukraina,“ rõhutas Mihkelson. Olukord Ukrainas on endiselt keeruline. Seda mõjutavad Venemaa jätkuv agressioon ning üha plahvatusohtlikumaks muutuv sisepoliitiline olukord.

“Septembri algusest on olukord Ida-Ukrainas küll märgatavalt rahunenud, kuid samas püsib endiselt võimalus konflikti eskaleerumiseks. Venemaa on jätkanud relvade ja muu varustuse saatmist Donbassi, samas Minski kokkulepete täitmise suunas samme astumata,” ütles Mihkelson ning lisas, et “püsivat rahu ning stabiilsust on võimalik saavutada vaid siis, kui vastavalt Minski kokkulepetele taastab Ukraina täieliku kontrolli oma idapiiri ning territooriumi üle.”

Mihkelson kohtub Kiievis ka Ukraina Ülemraada liikmetega, sealhulgas väliskomisjoni juhi Hanna Hopkoga.

Lisainfo: Marko Mihkelson, 514 1442

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837

[email protected]

 

 

Tagasiside