Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson ning komisjoni liikmed Ants Laaneots ja Johannes Kert viibivad 18.- 21. maini visiidil Kiievis, kus kohtuvad kolleegidega Ukraina Ülemraadast ja külastavad Kiievi lähedal asuvat Desna polügooni.

Mihkelsoni sõnul on visiidi eesmärk avaldada Ukraina kolleegidele toetust ja kinnitada Eesti jätkuvat tuge Ukrainale vajalike reformide läbiviimisel.

„Iga õnnestumine Ukrainas on kordaminek nii meile kui kogu vabale maailmale,“ ütles Mihkelson. „Ukraina tugevnemine vaba ja demokraatliku õigusriigina omab erakordselt suurt mõju kogu Euroopa julgeolekule.“

Mihkelsoni sõnul soovivad nad visiidi käigus saada ülevaadet Ukraina hetkeolukorrast nii julgeoleku- kui majandusvaldkonnas. Kindlasti leiavad käsitlemist kahepoolse kaitsekoostöö küsimused ning Eesti erinevad abiprogrammid.

Riigikaitsekomisjoni liikmed kohtuvad Kiievis Ülemraada riigikaitsekomisjoni ja väliskomisjoni esindajatega. Samuti kohtutakse kaitseministeeriumi ja siseministeeriumi ning julgeolekuteenistuse SBU ja Ukraina Rahvusliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu esindajatega.

Lisaks on visiidi käigus kavas kohtuda Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni (OSCE) erivaatlusmissiooni asejuhiga ning külastada Kiievi lähedal asuvat Desna polügooni.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356; 51 53 903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside