Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni tänasel kohtumisel Türgi parlamendi Türgi-Eesti sõprusrühma esimehe, riigikaitsekomisjoni liikme Erdal Kalkan’i ja õiguskomisjoni liikme Mehmet Siyam Kesimoglu’ga olid kõne alla kahe riigi suhted ja Lähis-Ida problemaatika, milles keskenduti eelkõige Süürias toimuvale.

Mõlemad pooled rõhutasid kahe riigi häid suhteid ja tihedaid sidemeid, sealhulgas kahe riigi parlamentide vahel. Mihkelson osutas Türgile kui Eesti ühele olulisele kaubanduspartnerile ja turismi sihtkohale ning avaldas veendumust, et juunis avatav lennuliin Tallinna ja Istanbuli vahel tihendab kahe riigi sidemeid veelgi.

Türgi-Eesti parlamendirühma esimees Erdal Kalkan küsis omalt poolt toetust Türgi linna Izmiri kandidatuurile kui EXPO maailmanäituse võimalikule korraldajale 2020. aastal.

Pikemalt oli kõne all olukord Süürias, millega Türgil on pikk ühine riigipiir. Kalkan’i hinnangul on kaos Süürias üha süvenev ja sellega kaasneb massiline vägivald on toonud Türki juba 190 tuhat põgenikku. Kalkan avaldas lootust, et Euroopa Liit  suurendab oma sekkumist riigis toimuvatesse.

Mihkelson osutas, et Süüria mõjutab kogu maailma julgeolekut ja Eesti jälgib Lähis-Idas toimuvaid protsesse väga tähelepanelikult.

Mehmet Siyam Kesimoglu viitas omalt poolt Türgi ja Eesti pikkadele sõprussuhetele ning tänast Eestit toetuse eest Türgi pürgimistele ühineda Euroopa Liiduga.

Riigikogu pressitalitus
 

Tagasiside