Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson avaldas täna hommikul Tokyos Jaapani valitsuskabineti aseministri Yasutoshi Nishimuraga kohtudes lootust, et Eesti ja Jaapani heal tasemel suhted loovad uusi arenguvõimalusi.

„Maailmas senisest aktiivsemat hoiakut kujundav Jaapan on Eestile väga oluline partner Ida-Aasias, kellega me jagame samu väärtusi. Seepärast on meie strateegilistes huvides rajada juba saavutatud headele suhetele uued arenguvõimalused,“ ütles Mihkelson.

Kohtumisel rõhutasid pooled keskendumist konkreetsete lahenduste otsimisele poliitilises ja majanduskoostöös.

“Eesti ja Jaapani suhted on viimastel aastatel muutunud eriti tihedaks nii poliitiliste kontaktide kui konkreetsete majanduskoostöö projektide näol. Sellele on kindlasti andnud oma positiivse tõuke saastekvootide ostu kaudu Eesti turule sisenenud Jaapani suurkorporatsioonid, aga kindlasti emotsionaalses plaanis ka Kaido Höövelsoni vägiteod Jaapanis,” ütles Mihkelson kahepoolseid suhteid kommenteerides.

Aseminister Nishimura tänas külalislahkuse eest, mida ta koges septembris toimunud Eesti visiidil. Ta kinnitas, et Eestit ja Jaapanit seovad mitmed valdkonnad, eriti aga infotehnoloogia, logistika ja energiajulgeoleku teemad. Samuti on Nishimura arvates Jaapanile huvitav, kuidas edenevad Eesti suhted meie ühise naabri Venemaaga.

Kahe riigi parlamentide koostöö on samuti aktiivne, mille kinnituseks on vastastikuste visiitide arvu kasv. Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon külastas Jaapanit 2011. aasta sügisel, sellel aastal aga oli Tallinnas arvukas Jaapani parlamendi delegatsioon tutvumaks meie e-riigi lahendustega. Nishimura kinnitas tänasel kohtumisel, et panustab omalt poolt Jaapani parlamendis Eesti sõprusrühma taasloomisse.

Riigikogu pressiteenistus

 

Tagasiside