Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni tänasel kohtumisel Poola senati liikme ja endise kaitseministri Bogdan Adam Klichiga oli kõne all Läänemere regiooni julgeolekuküsimused, NATO ja Euroopa Liidu raames toimuv koostöö ning suhted lähinaabritega. Põgusalt peatuti ka transpordi- ja energiaühenduste teemal.

Mihkelson rõhutas kohtumisel, et Eesti ja Poola suhted on väga head ning mängivad olulist rolli kogu regiooni turvalisuse kasvatamisel. Mihkelson rääkis lähemalt väliskomisjonis toimuvast arutelust regiooni julgeolekuväljavaadete üle ning tutvustas külalisele Rahvusvaheliselt Kaitseuuringute Keskuselt tellitud vastavasisulist raportit. Samuti oli kohtumisel jutuks Eesti suhted Venemaa, Balti ja Põhjala riikidega.

Bogdan Klich osutas, et Poola ja Eesti vahel on väga hea teineteisemõistmine, seda nii Euroopa Liidu kui ka NATO küsimustes ja et üksteisest arusaamiseks pole vaja jagada pikki selgitusi. Klich kinnitas, et Poola püsivates huvides on osaleda siinse regiooni julgeoleku tagamisel.

Kohtumisel osales Poola suursaadik Eestis Grzegorz M. Poznański.

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

Tagasiside