Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni aseesimees ja Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) poliitikakomitee raportöör energiajulgeoleku alal Marko Mihkelson jätkas täna uurimisvisiiti Moskvas.

Seekordne visiit sisaldas kohtumisi Vene Föderatsiooni Riigiduuma väliskomisjoni esimehe Konstantin Kossatšovi ja Venemaa tööstus- ja energeetikaministri asetäitja Andrei Dementjeviga ning osalemist Gazpromi peakorteris toimunud foorumil „Venemaa Gaas 2006”. Jutuajamisel Kossatšoviga puudutati muuhulgas ka Vene-Eesti kahepoolsete suhete teemat. Seejuures tõdesid mõlemad pooled, et vaatamata erinevatele vaatekohtadele ühes või teises küsimuses on tähtis suhete, sealhulgas parlamentaarsete suhete hoidmine ja arendamine.

Mihkelsoni kui ENPA Eesti delegatsiooni juhi koostatav raport „Oht energiatarnete kasutamiseks poliitilise survevahendina” on kavas heaks kiita 19. detsembril Bakuus toimuval ENPA poliitikakomitee istungil.

Raporti ettevalmistamise käigus on Mihkelson viibinud Poolas, Ukrainas, Georgias ning Venemaal. Samuti on toimunud kohtumised OPEC-i peakorteris Viinis.

Riigikogu pressitalitus

Lisainfo: Marko Mihkelson, 51 41 442

 

Tagasiside