Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsiooni kolmapäevasel kohtumisel Ungari parlamendi Euroopa Liidu asjade komisjoniga eesotsas komisjoni esimehe Richárd Hörcsik’iga ja välisministeeriumi Euroopa Liidu aseriigisekretär Bálint Ódor’iga oli peamine rõhk Euroopa Liidu energiapoliitikal ja transpordisüsteemil. Rõhutati vajadust, et Euroopa Liit toimiks ühtse energiaturuna ja et selleks arendatakse välja puuduvad ühenduslülid. Samuti peeti vajalikuks Euroopa Liidu ühtse transpordivõrgu väljaarendamist.

Kõne alla oli ka EL 2020 strateegia, mis peaks keskenduma Euroopa Liidu majanduskasvule, konkurentsivõime suurendamisele ja töökohtade loomisele.
 
„Strateegia elluviimiseks on väga oluline, et iga riik täidaks selle raames endale võetud kohutused. Sellest sõltub, kas strateegias võetud sihid viiakse ellu või mitte,” ütles Riigikogu EL asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson.
 
Lisaks eelnevale  oli kõne alla ka EL ühtne põllumajanduspoliitika, EL ühtekuuluvuspoliitika ja EL finantsperspektiiv, mis on järgnevate eesistumiste kesksed teemad.
 
„Järgmine aasta on ka Eestile märgilise tähendusega, sest Euroopa Liidu Nõukogu eesistujaks on järjestikku kaks 2004. aastal liitunud Kesk- ja Ida-Euroopa riiki, Ungari ja Poola, ning sellest, kuidas nemad hakkama saavad, sõltub hinnang ka teiste samal ajal liitunud riikide võimekusse, sealhulgas Eestisse,” ütles Mihkelson.
 
Riigikogu delegatsioon osales täna hommikul ka 1956. aasta revolutsiooni ohvrite auks korraldatud mälestustseremoonial Kossuthi väljakul.
 
Riigikogu delegatsiooni kuuluvad lisaks Marko Mihkelsonile komisjoni aseesimees Ester Tuiksoo ja komisjoni liikmed Maret Maripuu ning Jüri Tamm. Visiidi eesmärk oli tutvuda Ungari Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteetidega. Ungari on EL eesistuja 2011. aasta esimesel poolaastal.
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside