Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma osalevad Küprosel Euroopa Liidu parlamentidevahelisel ühise välis- ja julgeolekupoliitika ning ühise julgeoleku- ja kaitsepoliitika konverentsil.

Kaks päeva (09.09-10.09) vältava konverentsi eilses, pühapäevases, päevakorras oli konverentsi protseduurireeglite kinnitamine ja arutelu Euroopa Liidu ühise välis- ja julgeolekupoliitika (CFSP) ja ühise julgeoleku- ja kaitse poliitika (CSDP) üle, kus sissejuhatuse tegi EL välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Catherine Ashton.

Konverentsi tänahommikune, esmaspäevane, sessioon keskendub Araabia Kevadele ja selle mõjule Euroopa Liidule, kus sissejuhatava ettekande peavad Küprose välisminister Erato Kozakou-Marcoullis ja Vahemere lõunaregiooni eriesindaja Bernardino León.

Pärastlõunasel sessioonil tuleb kõne alla välis- ja kaitsepoliitika aktuaalsed küsimused Küprose eesistumise ajal. Sel teemal avab arutelu Küprose kaitseminister Demetris Eliades. Küprose eesistumine vältab kuni selle aasta lõpuni.

Täna on kavas heaks kiita ka konverentsi ühine lõppdeklaratsioon.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

 

 

 

Tagasiside