Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ja Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Marina Kaljurand osalesid kolmapäeval Washingtonis rajatava Holodomori memoriaali nurgakivipanekul.

Tseremoonial sõna võtnud Mihkelson rõhutas, et miljoneid ohvreid nõudnud  Holodomor on ja jääb hoiatusena meie meeltesse. 

“Ukraina näljahäda oli traagiline sündmus, mis tuletab meile alati meelde, et ajalugu ei tohi unustada. Me räägime nende nimel, kes seda täna ise teha ei saa. Peame teadma, millist hukatuslikku mõju avaldas totalitarism minevikus ning me peame tegema kõik, et vältida sarnaseid katastroofe tulevikus,” ütles Mihkelson.

Selle nädala alguses andsid Ukrainlaste maailmakongressi president Evgen Tšoli ja Eesti ukrainlaste kongressi esimees Vira Konõk Riigikogu esimehele Ene Ergmale üle tänukirja selle eest, et Eesti mõistis 20 aastat tagasi parlamentaarsel tasemel hukka Ukrainas 1932-1933 toimunud genotsiidi. Eesti oli seejuures esimene riik, kes on ametlikult tunnistanud neil aastatel Ukrainas toimunud näljahäda rahva vastu suunatud genotsiidiks.

Foto: Eesti Suursaatkond Washingtonis
 

Riigikogu pressiteenistus

 

 

Tagasiside