Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja komisjoni liige Sven Mikser kohtusid täna Bukarestis Rumeenia parlamendi alamkoja väliskomisjoni esimehe Attila Korodiga. Kohtumisel räägiti kahepoolsetest suhetest ning vahetati informatsiooni seoses olukorraga eurotsoonis ja Euroopa Liidus laiemalt, NATO raketikaitse üksuse paigutamisega Rumeeniasse, olukorraga Afganistanis, energiajulgeoleku väljakutsetega ja suhetega Aasia riikidega.

Mihkelson kinnitas, et Eesti toetab Rumeenia sisenemist Schengeni tsooni, kuna riik on täitnud vajalikud tingimused. Korodi omakorda rõhutas, et Rumeenia töötab selle nimel, et liituda eurotsooniga 2015. aastal. “Eestil ja Rumeenial on välispoliitilises päevakorras palju ühist, mis eeldaks ka senisest tihedamat koostööd. Tegin oma kolleegile ettepaneku külastada Eestit ning võibolla saab see teoks juba järgmisel aastal,” ütles Mihkelson kohtumise järel.
 
Mihkelson ja Mikser viibivad Eesti delegatsiooni koosseisus Bukarestis seoses täna algava NATO Parlamentaarse Assamblee sügisistungjärguga.
 
Riigikogu pressitalitus
7. oktoober 2011
Tagasiside