Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile Prahas toimunud Euroopa Liidu liikmesmaade parlamentide Euroopa asjade komisjoni esimeeste kohtumisel peetud arutelul Idapartnerluse üle rõhutas Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson, et ühendus peaks tugevdama oma vaatlusmissiooni Gruusias.


„Idapartnerlus tervikuna on väga oluline samm edasi Euroopa Liidu aktiivsemas välispoliitikas oma idanaabrite suunal. See on kindlasti kogu Euroopa huvides, sest nende riikide tulevikust sõltub kogu kontinendi stabiilsus ja julgeolek,” ütles Mihkelson arutelul.

„Samas peaks Euroopa Liit aktiivsemalt töötama võimalike konfliktide ärahoidmise nimel, eeskätt aga pingete ohjeldamiseks Gruusia okupeeritud aladelt lähtuva ohu suhtes. Selleks oleks hädavajalik tugevdada Euroopa Liidu vaatlusmissiooni mandaati,” ütles Mihkelson.

Arutelul mainiti korduvalt ka suhteid Venemaaga. Mihkelsoni arvates on oluline, et Euroopa Liit tunnetaks oma enesekindlust ning suhtleks Idapartnerluse riikidega –   Ukraina, Valgevene, Moldova, Gruusia, Armeenia ja Aserbaidžaaniga –  kui iseseisvate ja sõltumatute riikidega, mis ei vaja oma otsustes heakskiitu mingilt kolmandalt osapoolelt.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside