Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Mihkeslon kaitses ENPAs meediavabadust konfliktikolletes.

Eesti delegatsiooni juht Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees Marko Mihkelson kaitses poliitikakomitee raportöörina Strasbourg´is assambleel esinedes meediavabaduse põhimõtteid ja ajakirjanike vaba võimalust töötada konfliktikolletes.

“Sõnavabadus on demokraatliku ja õigusriigi lahutamatu osa. Seepärast on Euroopa Nõukogu liikmesriikide kohus tagada kõik võimalused ajakirjanike tööks konfliktikolletes nii oma territooriumil kui ka liikmesriikide osalusel toimuvatel välismissioonidel,” ütles Mihkelson.

Mihkelson avaldas muret, et mitmed Euroopa Nõukogu liikmesriigid on teinud tõsiseid takistusi ajakirjanike juurdepääsuks ja tööks konfliktikolletes. Eriti käib see Venemaa keskvõimu tegevuse kohta Tšetseeniat puudutavates küsimustes.

Samuti rääkis Mihkelson murega ajakirjanike vastu toimepandud kuritegude kasvust ning nende vähesest avastamisest. Ta tõi näiteks, et viimase kümnendi jooksul on maailmas tapetud 339 ajakirjanikku. Kõigest 15% nendest juhtumitest on leidnud lahenduse kohtutes.

“Euroopa Nõukogu liikmesmaadest on kõige kurvem seis Venemaal, mis on Iraagi ja Alžeeria järel maailma ohtlikumaid riike ajakirjanike tööks,” ütles Mihkelson. Viimase viie aasta jooksul on seal tapetud 14 ajakirjanikku ning ükski nendest juhtumitest ei ole leidnud teed kohtusse.

ENPAs aset leidnud erakorralise arutelu meediavabaduse teemadel konfliktikolletes algatasid Prantsusmaa ja Rumeenia poliitikud, pööramaks tähelepanu Iraagis pantvangis hoitavate ajakirjanike saatusele.

Lisainformatsioon: Marko Mihkelson, 51 41 442

Tagasiside